Carter_Aakhus has logged 44 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Seconds

Seconds

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hook

Hook

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Goodbye Girl

The Goodbye Girl

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clean and Sober

Clean and Sober

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
01
The Player

The Player

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Deathtrap

Deathtrap

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fury

The Fury

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Big Fan

Big Fan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry