Carter_Aakhus has logged 38 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heavy

Heavy

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We Are the Nobles

We Are the Nobles

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Night Shift

Night Shift

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Blackhawk Dilemma

The Blackhawk Dilemma

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Patton Oswalt: Annihilation

Patton Oswalt: Annihilation

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Death of a Salesman

Death of a Salesman

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Furry Vengeance

Furry Vengeance

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pacific Heights

Pacific Heights

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Moon

Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tusk

Tusk

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fletch

Fletch

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rango

Rango

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry