Sort by
  • Matt Rife: Natural Selection

    ½

  • The Marvels

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ½

  • Thanksgiving

    ★★★★★

  • Godzilla Minus One

  • Five Nights at Freddy's

  • A Small Planet

  • Glimpse of Childhood

  • The Housewife

  • Totally Killer

  • Saw X

  • No One Will Save You

  • V/H/S/85

  • Total Copy

  • Dreamkill

  • Ambrosia

  • TKNOGD

  • God of Death

  • No Wake

  • The Creator

  • Dumb Money

  • Priscilla

  • The Killer

    ★★★★★

  • Aggro Dr1ft

    ½

  • The Pigeon Tunnel

  • Ferrari

  • The Equalizer 3

    ★½

  • Cat Stickers 3

    ★★★★

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★½

  • Circus Maximus

    ★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Insidious: The Red Door

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • Styrofoam Human Skull Wrapped in Plastic

    ★★½

  • The League

  • The Flash

    ½

  • Meg 2: The Trench

    ★★★½

  • Without Warning

    ★★

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★★½

  • The Boogeyman

    ★★★

  • Trailer of a Film That Will Never Exist: Phony Wars

  • May December

  • Killers of the Flower Moon

  • The Zone of Interest

  • VFA Expert Hollywood Tour

    ★★★½

  • The Sweet East

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Fool's Paradise

  • Fast X

    ★★★★½

  • White Men Can't Jump

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • boygenius: the film

  • Laberint Sequences

    ★★★★★

  • Murder Mystery 2

    ★★½

  • Madeleine

  • Lo-Tech Reality

    ★★★½

  • Four Unloved Women, Adrift on a Purposeless Sea, Experience the Ecstasy of Dissection

  • Cactus Touch

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ½

  • Hypnotic

    ★★★★½

  • The 10th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★★

  • Grandma & Grandma

    ★★

  • A Good Person

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • 65

    ★★½

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Reality

    ★★★

  • 2023 Oscar Nominated Shorts: Live Action

  • Matt Rife: Matthew Steven Rife

    ½