Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gamera vs. Jiger

Gamera vs. Jiger

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Mordrid

Doctor Mordrid

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Velocity Trap

Velocity Trap

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Robot Wars

Robot Wars

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Batwoman

The Batwoman

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bubble

The Bubble

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gunmen

Gunmen

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Friday

Black Friday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Double Target

Double Target

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Seven Hours to Judgment

Seven Hours to Judgment

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Popeye the Sailor Meets Ali Baba's Forty Thieves

Popeye the Sailor Meets Ali Baba's Forty Thieves

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Heard

I Heard

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Breathing Fire

Breathing Fire

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Blood

Bad Blood

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Indestructible Man

Indestructible Man

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Top Line

Top Line

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Apex

Apex

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fortress

Fortress

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Slime City

Slime City

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Monster Dog

Monster Dog

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fortress 2

Fortress 2

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Injustice

Injustice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Reason to Die

Reason to Die

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Claws of the CIA

In the Claws of the CIA

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stallone's Knockouts

Stallone's Knockouts

1990
×
Read the review Edit this entry  
03
People Soup

People Soup

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Killer Looks

Killer Looks

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last Horror Film

The Last Horror Film

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The House That Would Not Die

The House That Would Not Die

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Poor Cinderella

Poor Cinderella

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
He Knows You're Alone

He Knows You're Alone

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Supernatural

Supernatural

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doom Asylum

Doom Asylum

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Double Talk

Double Talk

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Neon Maniacs

Neon Maniacs

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bloodletting

Bloodletting

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Symphony in Spinach

Symphony in Spinach

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Egypt Speaks

Egypt Speaks

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bats in the Belfry

Bats in the Belfry

1942
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Severed Ties

Severed Ties

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boo!

Boo!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry