Sort by

Curtis has logged 37 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
And You Thought Your Parents Were Weird!

And You Thought Your Parents Were Weird!

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Raggedy Ann & Andy: A Musical Adventure

Raggedy Ann & Andy: A Musical Adventure

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jack Hunter and the Quest for Akhenaten's Tomb

Jack Hunter and the Quest for Akhenaten's Tomb

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
C.H.O.M.P.S.

C.H.O.M.P.S.

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Master of the World

Master of the World

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
KISS Meets the Phantom of the Park

KISS Meets the Phantom of the Park

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sky Heist

Sky Heist

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
High School Caesar

High School Caesar

1960
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Island

The Island

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creating Rem Lezar

Creating Rem Lezar

1989
×
Read the review Edit this entry  
21
The Game

The Game

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Gun for George

A Gun for George

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Danger Route

Danger Route

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Flight of Black Angel

Flight of Black Angel

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The President's Mystery

The President's Mystery

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
In the Folds of the Flesh

In the Folds of the Flesh

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Valentine

Valentine

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Jack Hunter and the Lost Treasure of Ugarit

Jack Hunter and the Lost Treasure of Ugarit

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Two Worlds of Jennie Logan

The Two Worlds of Jennie Logan

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
C.B. Hustlers

C.B. Hustlers

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Mannequin Two: On the Move

Mannequin Two: On the Move

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Fire

Black Fire

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Firefox

Firefox

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fighting Spirit

Fighting Spirit

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Incubus

Incubus

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Witness to a Kill

Witness to a Kill

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
Soultaker

Soultaker

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beatniks

The Beatniks

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Teenage Millionaire

Teenage Millionaire

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clash of the Warlords

Clash of the Warlords

1985
×
Read the review Edit this entry  
04
Baby Needs a New Pair of Shoes

Baby Needs a New Pair of Shoes

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Six Pack

Six Pack

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stickfighter

Stickfighter

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Commando Ninja

Commando Ninja

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Girls from Thunder Strip

The Girls from Thunder Strip

1970
×
★★
Read the review Edit this entry