Sort by

Cartoonshi has logged 106 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Simpsons Meet the Bocellis in Feliz Navidad

The Simpsons Meet the Bocellis in Feliz Navidad

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monster High: The Movie

Monster High: The Movie

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Smile

Smile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Free Birds

Free Birds

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
G-Force

G-Force

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paws of Fury: The Legend of Hank

Paws of Fury: The Legend of Hank

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Garfield: A Tail of Two Kitties

Garfield: A Tail of Two Kitties

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Luck

Luck

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Flash

The Flash

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry