Sort by

paige has logged 293 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Party

The Party

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Birthmarked

Birthmarked

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★
Edit this entry  
01
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Edit this entry  
20
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
31
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★½
Edit this entry  
31
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
28
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
27
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry