Sort by

paige has logged 35 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Doomsday

Doomsday

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
The Mean Season

The Mean Season

1985
×
★★★
Edit this entry  
28
What a Way to Go!

What a Way to Go!

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Dukes of Hazzard

The Dukes of Hazzard

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
21
Twisted Nerve

Twisted Nerve

1968
×
★★★
Edit this entry  
19
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★½
Edit this entry  
18
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Family Way

The Family Way

1966
×
★★★
Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
07
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
06
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pusher

Pusher

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Exam

Exam

2009
×
★½
Edit this entry  
05
East Is East

East Is East

1999
×
★★★½
Edit this entry  
04
Alfie

Alfie

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★½
Edit this entry  
01
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Pitch Black Heist

Pitch Black Heist

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
Dog Altogether

Dog Altogether

2007
×
Edit this entry