Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
White Eye

White Eye

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Present

The Present

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Reign of the Supermen

Reign of the Supermen

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Under Siege 2: Dark Territory

Under Siege 2: Dark Territory

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
An Honest Liar

An Honest Liar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry