Cary has logged 90 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Leap

Leap

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Underworld

Underworld

2003
×
Read the review Edit this entry  
08
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mirai

Mirai

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Kid from Coney Island

A Kid from Coney Island

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Master

The Master

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★½
Edit this entry