Sort by

Casey has logged 148 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
Read the review Edit this entry  
25
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thirst

Thirst

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
Read the review Edit this entry  
14
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
UHF

UHF

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Eega

Eega

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry