Sort by

casey has logged 38 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sisters

Sisters

1972
×
★★½
Edit this entry  
29
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cursed

Cursed

2005
×
★★½
Edit this entry  
20
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Friday

Friday

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★½
Edit this entry  
15
Veronika Voss

Veronika Voss

1982
×
★★★★
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Bedevilled Rabbit

Bedevilled Rabbit

1957
×
Edit this entry  
10
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
Look Who's Talking

Look Who's Talking

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Thumb Fun

Thumb Fun

1952
×
Edit this entry  
07
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
07
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★
Edit this entry  
06
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
06
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★
Edit this entry  
06
The Clock

The Clock

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The List of Adrian Messenger

The List of Adrian Messenger

1963
×
★★★½
Edit this entry  
05
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Marriage of Maria Braun

The Marriage of Maria Braun

1979
×
★★★★½
Edit this entry