Sort by

caseyswanson has logged 221 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Nun

The Nun

2018
×
Edit this entry  
28
Rudolph the Red-Nosed Reindeer: The Movie

Rudolph the Red-Nosed Reindeer: The Movie

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
Edit this entry  
23
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Star

The Star

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
30
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Edit this entry  
28
Effi Briest

Effi Briest

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sal

Sal

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Taking Woodstock

Taking Woodstock

2009
×
★★½
Edit this entry  
10
Windstorm

Windstorm

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Norbit

Norbit

2007
×
Edit this entry  
24
Storks

Storks

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry