• Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★★

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Into the Unknown: Making Frozen II

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Rundfunk: Jachterwachter

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Imagineering Story

    ★★★★

  • Myth: A Frozen Tale

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

  • Joker

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

  • Chernobyl

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

  • Us