Ryann has logged 75 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Christmas Town

Christmas Town

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Holiday Date

Holiday Date

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas at Dollywood

Christmas at Dollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Love Story

A Christmas Love Story

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Wishes & Mistletoe Kisses

Christmas Wishes & Mistletoe Kisses

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Christmas In Evergreen: Tidings of Joy

Christmas In Evergreen: Tidings of Joy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Christmas at the Plaza

Christmas at the Plaza

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christmas Scavenger Hunt

Christmas Scavenger Hunt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Christmas Club

The Christmas Club

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Check Inn to Christmas

Check Inn to Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
A Christmas Duet

A Christmas Duet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cherished Memories: A Gift to Remember 2

Cherished Memories: A Gift to Remember 2

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Christmas at Graceland: Home for the Holidays

Christmas at Graceland: Home for the Holidays

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Write Before Christmas

Write Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Under the Stars

Christmas Under the Stars

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mistletoe Secret

The Mistletoe Secret

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Sweet Christmas Romance

A Sweet Christmas Romance

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Picture a Perfect Christmas

Picture a Perfect Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Merry & Bright

Merry & Bright

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry