Ryann has logged 11 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rent

Rent

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
RSC Live: Love's Labour's Won

RSC Live: Love's Labour's Won

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Bob the Drag Queen: Suspiciously Large Woman

Bob the Drag Queen: Suspiciously Large Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
A Gingerbread Romance

A Gingerbread Romance

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry