• Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Infinite

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Jeff Dunham's Completely Unrehearsed Last-Minute Pandemic Holiday Special

    ★★½

  • A Teacher

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The Boss Baby: Get That Baby!

    ★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Project Power

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • High School Musical: The Musical: The Series: The Special

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★

  • Peter's To-Do List

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★½