cass has logged 205 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Craft

The Craft

1996
×
Read the review Edit this entry  
05
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry