• The Batman

    ★½

  • The Unforgivable

  • Tear Along the Dotted Line

  • Britney vs. Spears

  • Squid Game

    ★★

  • Freaks Out

  • The Hand of God

    ★★½

  • Three Floors

    ★★★

  • The Tale of King Crab

    ★★★★

  • Shark: The Beginning

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Four Roads

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Feast

    ★★½

  • Flee

  • Tripping with Nils Frahm

  • Pino

  • My Name Is Francesco Totti

  • Rebecca

    ★½

  • Run

    ★★½

  • Another Round

  • The Predators

    ★★★★

  • Miss Marx

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Under the Riccione Sun

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Shiva Baby

  • Devs

  • There Is No Evil

    ★★★½

  • DAU. Natasha

    ★★★★

  • Bad Tales

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★

  • Dick Johnson Is Dead

  • A Fall from Grace

  • Tolo Tolo

    ½

  • 1917

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★½

  • Gon, The Little Fox

    ★★★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

  • Sound of Metal

  • The Two Popes

    ★★★

  • Fantastic Fungi

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Marriage Story

  • Nimic

  • The Girl with a Bracelet

  • Anima

  • Midsommar

  • The Bears' Famous Invasion of Sicily

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Olla

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Deerskin

  • The Booth

  • The Last Summer

    ★½

  • Swallow

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • The Awakening of the Ants

    ★★★½

  • The First King

  • The Farewell

    ★★★½

  • Psychobitch

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Swiped

    ½

  • Blue

    ★★★★

  • 22 July

  • School's Out

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Roma

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again