• Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Tolkien

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ½

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Serenity

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Doctor Who: Resolution

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★