• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★