• The Dig

    ★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★

  • Hamilton

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Holidaze

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Helluva Boss

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Hazbin Hotel

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Creed II

  • The Grinch

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • American Made

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • 47 Meters Down

    ★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Moana

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • The Magnificent Seven

  • The Founder

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

  • Kubo and the Two Strings

  • Ghostbusters

  • Star Trek Beyond

  • Finding Dory

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Zootopia

  • Deadpool

    ★★½

  • Kung Fu Panda 3

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★