Herald has logged 25 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Birders

Birders

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Quién te cantará

Quién te cantará

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Crazy World

Crazy World

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Domain

The Domain

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chicuarotes

Chicuarotes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Entwined

Entwined

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Instinct

Instinct

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Disco

Disco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Liberté

Liberté

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
While at War

While at War

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry