• Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Fatale

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Sightless

    ½

  • After We Collided

    ½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Dolittle

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Greta

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Mother's Day

    ½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • Vacation

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Paddington

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • 22 Jump Street

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Thor: The Dark World