cat has logged 81 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
30
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★
Edit this entry  
30
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★½
Edit this entry  
25
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Greta

Greta

2018
×
★½
Edit this entry  
30
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Fatale

Fatale

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
½
Edit this entry  
16
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sightless

Sightless

2020
×
½
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vacation

Vacation

2015
×
Edit this entry  
27
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★½
Edit this entry  
25
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry