Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★½
Edit this entry  
13
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★½
Edit this entry  
10
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Edit this entry  
05
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★
Edit this entry  
31
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Edit this entry  
26
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Map of Latin American Dreams

Map of Latin American Dreams

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Catwalk

Catwalk

1995
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
Starshaped

Starshaped

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Edit this entry  
31
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Unzipped

Unzipped

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Edit this entry