• It's a Sin

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★

  • Perfect Strangers

    ★★★★

  • Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

    ★★★★★

  • Million Dollar Baby

    ★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★½

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★½