CatalinaChavez has logged 29 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Norbit

Norbit

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Steamroller and the Violin

The Steamroller and the Violin

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Contempt

Contempt

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
New York Stories

New York Stories

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry