Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Float

Float

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lava

Lava

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
My Dad Wrote a Porno

My Dad Wrote a Porno

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry