• Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

  • Tag

    ★★★

  • Climax

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • A Quiet Place

  • Unsane

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Annihilation

  • Hereditary

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

  • Wonder

  • Paddington 2

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Creep 2

  • Blade Runner 2049

  • Gerald's Game

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • mother!

  • It

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Thelma

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Annabelle: Creation

    ★★★★

  • Girls Trip

  • The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • It Comes at Night

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Tragedy Girls

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

  • The Lego Batman Movie

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • The Incredible Jessica James

    ★★★½

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • 20th Century Women

  • Split

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Lion

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings

  • Colossal

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Always Shine

  • Hush

  • Don't Breathe

  • 10 Cloverfield Lane

  • Kung Fu Panda 3

  • Swiss Army Man

  • Hunt for the Wilderpeople

  • Eddie the Eagle

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★½

  • Sanjay's Super Team

    ★★★★★

  • Crimson Peak

  • The Blackcoat's Daughter

  • The Martian

  • Room

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Digging for Fire

    ★★★½

  • The Lobster