• Day & Night

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★★

  • Blue Valentine

  • Boy

  • The Princess and the Frog

  • Bright Star

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

  • Zombieland

    ★★★★

  • Whip It

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Away We Go

  • Partly Cloudy

    ★★★★

  • Fish Tank

  • Up

  • Adventureland

  • I Love You, Man

  • Coraline

  • Mamma Mia!

  • WALL·E

  • Kung Fu Panda

  • Wendy and Lucy

  • Forgetting Sarah Marshall

  • Let the Right One In

  • Enchanted

    ★★★★

  • Lars and the Real Girl

  • Paranormal Activity

  • Into the Wild

  • Juno

  • Superbad

  • Stardust

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Knocked Up

  • Paranoid Park

  • No Country for Old Men

  • Spider-Man 3

  • Zodiac

  • Hot Fuzz

  • Music and Lyrics

    ★★★½

  • Cinderella III: A Twist in Time

    ½

  • Once

    ★★★★½

  • The Holiday

  • Children of Men

  • Stranger Than Fiction

  • Pan's Labyrinth

  • Little Miss Sunshine

  • The Family Stone

    ★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

  • The Incredibles

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

  • Spider-Man 2

  • Shrek 2

  • 13 Going on 30

  • Shaun of the Dead

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • Saw

  • Big Fish

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

  • Elf

  • Elephant

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

  • Finding Nemo

    ★★★★½

  • How to Lose a Guy in 10 Days

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

  • Treasure Planet

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

  • Lilo & Stitch

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★

  • Spider-Man

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  • Ocean's Eleven