Sort by

kiki 👄 has logged 27 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spike Island

Spike Island

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Slice

Slice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Warp Speed Chic

Warp Speed Chic

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ray & Liz

Ray & Liz

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry