Willow has logged 39 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
At Land

At Land

1944
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Le Pont du Nord

Le Pont du Nord

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead or Alive: Final

Dead or Alive: Final

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Alternative Girls

No Alternative Girls

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Please Give

Please Give

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dead or Alive 2: Birds

Dead or Alive 2: Birds

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Zebraman 2: Attack on Zebra City

Zebraman 2: Attack on Zebra City

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Summer Interlude

Summer Interlude

1951
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dead or Alive

Dead or Alive

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Life Without Principle

Life Without Principle

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paradise Lost 3: Purgatory

Paradise Lost 3: Purgatory

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
Big Bang Love, Juvenile A

Big Bang Love, Juvenile A

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
Paradise Lost 2: Revelations

Paradise Lost 2: Revelations

2000
×
★★½
Edit this entry  
15
The Day I Became a Woman

The Day I Became a Woman

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Cowspiracy: The Sustainability Secret

Cowspiracy: The Sustainability Secret

2014
×
★★
Edit this entry  
14
Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Tactical Force

Tactical Force

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Red Without Blue

Red Without Blue

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Fear, No Die

No Fear, No Die

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★
Edit this entry  
08
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★
Edit this entry  
08
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★
Edit this entry  
07
Devil's Due

Devil's Due

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★½
Edit this entry  
05
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Fake It So Real

Fake It So Real

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
02
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry