Willow has logged 26 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
★★★
Edit this entry  
24
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Furies

The Furies

1950
×
★★★★
Edit this entry  
20
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
Read the review Edit this entry  
18
Green Room

Green Room

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Mighty Aphrodite

Mighty Aphrodite

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Edit this entry  
09
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Final Deletion

The Final Deletion

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday

Friday

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry