Sort by

𝐂𝐚𝐭𝐡𝐚𝐥 has logged 84 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo! Music of the Vampire

Scooby-Doo! Music of the Vampire

2012
×
Read the review Edit this entry  
29
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Greed

Greed

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Love Is Strange

Love Is Strange

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crank

Crank

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Are You Here

Are You Here

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Airplane Mode

Airplane Mode

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Max Payne

Max Payne

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Down and Out in Beverly Hills

Down and Out in Beverly Hills

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Baby Boom

Baby Boom

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil's Own

The Devil's Own

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Live Twice, Love Once

Live Twice, Love Once

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Water Diviner

The Water Diviner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry