• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Hunt

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Anna

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • Bright

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Dismissed

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • The Glass Castle

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Girls Trip

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • You Get Me

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★½

  • Power Rangers

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Fifty Shades Darker

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • To the Bone

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them