• Malignant

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • It's Okay to Not Be Okay

    ★★★★

  • The King: Eternal Monarch

    ★★★★

  • Itaewon Class

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Tall Girl

  • Hotel Del Luna

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Coco

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★

  • Strong Woman Do Bong Soon

    ★★★★

  • Hwarang: The Poet Warrior Youth

    ★★★½

  • Goblin

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★

  • Song of the Sea

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★

  • The Heirs

    ★★½

  • Rise of the Guardians

    ★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • Brave

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★

  • Bridesmaids

    ★★

  • Tangled

    ★★★★

  • Panty & Stocking with Garterbelt

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★

  • The Karate Kid

    ★★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★

  • The Secret of Kells

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Twilight

    ★★

  • Ponyo

    ★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★

  • Barbie Mariposa

    ★½

  • Death Note

    ★★★★½

  • Zathura: A Space Adventure

    ★★★

  • The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

    ½

  • White Chicks

    ★★½

  • Mean Girls

    ★★½

  • Holes

    ★★★★

  • What a Girl Wants

    ★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Timeless Bottomless Bad Movie

    ★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★

  • Le Bal

    ★★★★★

  • Black Orpheus

    ★★½

  • The Picture of Dorian Gray

    ★★★