• The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • France

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Ham on Rye

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Andhadhun

  • Overlord

    ★★★½

  • High Life

  • The Realm

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

  • Climax

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★½

  • Unsane

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

  • The Guilty

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Nathan for You: Finding Frances

  • One Cut of the Dead

  • Memoir of a Murderer

    ★★★