Catus has logged 267 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Flee

Flee

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Canoa: A Shameful Memory

Canoa: A Shameful Memory

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Embers

Embers

×
Edit this entry  
15
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Edit this entry  
13
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Club

The Club

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Salaam Cinema

Salaam Cinema

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry