Sort by

Caty has logged 31 entries for films during June 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Populaire

Populaire

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Give It a Year

I Give It a Year

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happythankyoumoreplease

Happythankyoumoreplease

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Internship

The Internship

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Call

The Call

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Melinda and Melinda

Melinda and Melinda

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maniac

Maniac

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry