Caty has logged 31 entries for films during August 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paycheck

Paycheck

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elysium

Elysium

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Best Friend's Birthday

My Best Friend's Birthday

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Assim Assim

Assim Assim

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry