• The Last House on the Right

  • The Prisoner

  • Luca

    ★★★

  • Shoplifters of the World

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Moxie

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Remains of a Man

    ½

  • I Love You, Bressan

    ½

  • From Another Seasons

    ½

  • Subterrânea

    ½

  • Animais na Pista

    ½

  • Mirador

    ★★

  • Babelon

    ½

  • ela viu aranhas

    ½

  • Passagem Secreta

    ½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Seiva Bruta

    ½

  • De Costas Pro Rio

    ½

  • Novo Mundo

    ½

  • Lençol Branco

    ½

  • White Mangrove

    ½

  • Yaõkwa - Imagem e Memória

  • Strange Lambada

    ½

  • Mank

    ½

  • Caminhos na Noite

    ½

  • Valentina

    ½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • On the Rocks

    ½

  • Letícia, Monte Bonito, 04

    ½

  • Rifkin's Festival

    ★★½

  • 4 Billions Infinites

    ½

  • Love Affair(s)

    ★★★★

  • Unpregnant

    ½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • Unliveable

  • Pajeú

    ½

  • Céu de Agosto

    ½

  • Spell in the Park

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • An Afternoon at the Cinematheque

  • France Against the Robots

    ★★★★

  • Mulan

    ½

  • Alone

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★½

  • Undine

    ★★★

  • The Salt of Tears

    ★★★★

  • Onward

    ★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Voices in the Wind

    ★★★★

  • Crazy Samurai Musashi

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ½

  • Little Women

    ★★½

  • Transamazonia

    ½

  • Charlie's Angels

    ½

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★

  • Alice Júnior

    ½

  • The Irishman

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari