Cauls_Apartment has logged 593 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Late Autumn

Late Autumn

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Death and Return of Superman

The Death and Return of Superman

2011
×
Edit this entry  
27
Wrestling Isn't Wrestling

Wrestling Isn't Wrestling

2015
×
Edit this entry  
27
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
Edit this entry  
25
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Unknown Origins

Unknown Origins

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Santa Claws

Santa Claws

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Shock Waves

Shock Waves

1977
×
Read the review Edit this entry  
21
Five Kung Fu Daredevil Heroes

Five Kung Fu Daredevil Heroes

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Samurai

The Twilight Samurai

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Iran: A Cinematographic Revolution

Iran: A Cinematographic Revolution

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
Satanic Pandemonium

Satanic Pandemonium

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Man Apart

A Man Apart

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Prisoner of Zenda

The Prisoner of Zenda

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Edit this entry  
16
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Prisoner of Zenda

The Prisoner of Zenda

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Death Line

Death Line

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Best of Shaolin Kung Fu

The Best of Shaolin Kung Fu

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dillinger

Dillinger

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Of Unknown Origin

Of Unknown Origin

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Action Point

Action Point

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Children of Paradise

Children of Paradise

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla: Final Wars

Godzilla: Final Wars

2004
×
Read the review Edit this entry  
04
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ninja Zombie

Ninja Zombie

1992
×
Read the review Edit this entry  
02
The House That Dripped Blood

The House That Dripped Blood

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Car

The Car

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Package

The Package

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The End of Summer

The End of Summer

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry