cauly adams has logged 59 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Dorm That Dripped Blood

The Dorm That Dripped Blood

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Leprechaun: Origins

Leprechaun: Origins

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry