cauly adams has logged 962 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Patch of Blue

A Patch of Blue

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Darling

Darling

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Pawnbroker

The Pawnbroker

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Howards End

Howards End

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A River Runs Through It

A River Runs Through It

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Indochine

Indochine

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Lorenzo's Oil

Lorenzo's Oil

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Saturday Night

Mr. Saturday Night

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love Field

Love Field

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Passion Fish

Passion Fish

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Damage

Damage

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Enchanted April

Enchanted April

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ray & Liz

Ray & Liz

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Omen

The Omen

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry