Sort by
  • Disenchanted

    ★★

  • Strange World

    ★★★

  • The School for Good and Evil

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Hocus Pocus 2

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Bros

    ★★½

  • Pinocchio

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Love & Gelato

  • Fire Island

    ★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • Crush

    ★★½

  • Downton Abbey: A New Era

  • Read Between the Lines

  • Better Nate Than Ever

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Lucy and Desi

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Single All the Way

  • West Side Story

    ★★★★

  • Boxing Day

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Diana: The Musical

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belle

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

  • Luca

    ★★★★

  • Queen Bees

    ★★½

  • Mascarpone

  • In the Heights

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Mass

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Wish You

  • Let Them All Talk

  • Godmothered

    ★★½

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Happiest Season

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • What the Constitution Means to Me

  • Over the Moon

    ★★★

  • I'm Your Woman

  • Soul