Sean has logged 148 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bad Education

Bad Education

2004
×
Edit this entry  
29
Mambo Italiano

Mambo Italiano

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Every Little Step

Every Little Step

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Second Act

Second Act

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Cakemaker

The Cakemaker

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Bright Young Things

Bright Young Things

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
Read the review Edit this entry  
29
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
Edit this entry  
27
Cluny Brown

Cluny Brown

1946
×
Read the review Edit this entry  
24
Miao Miao

Miao Miao

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Orpheus

Orpheus

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night Nurse

Night Nurse

1931
×
Read the review Edit this entry  
06
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
Read the review Edit this entry  
04
Saturday Night and Sunday Morning

Saturday Night and Sunday Morning

1960
×
Edit this entry  
03
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
Edit this entry  
22
Hamlet 2

Hamlet 2

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
18
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
Edit this entry  
16
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
Read the review Edit this entry  
03
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
Read the review Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Certain Women

Certain Women

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Theodora Goes Wild

Theodora Goes Wild

1936
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Band's Visit

The Band's Visit

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Summer of Flying Fish

The Summer of Flying Fish

2013
×
Edit this entry  
25
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Magnolia

Magnolia

1999
×
Edit this entry  
06
My Brother's Wedding

My Brother's Wedding

1983
×
Edit this entry  
05
Amarcord

Amarcord

1973
×
Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cabin in the Sky

Cabin in the Sky

1943
×
Read the review Edit this entry