Sean has logged 22 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Midnight

Midnight

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
Edit this entry  
25
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fantasia

Fantasia

1940
×
Read the review Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Read the review Edit this entry  
17
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
History Is Made at Night

History Is Made at Night

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Too Many Husbands

Too Many Husbands

1940
×
Read the review Edit this entry  
15
Jungle Book

Jungle Book

1942
×
Read the review Edit this entry  
10
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
Read the review Edit this entry  
10
Anna Lucasta

Anna Lucasta

1958
×
Read the review Edit this entry  
09
A Date with Judy

A Date with Judy

1948
×
Read the review Edit this entry  
09
Goodbye Again

Goodbye Again

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It's Love I'm After

It's Love I'm After

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Neon Bible

The Neon Bible

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bells Are Ringing

Bells Are Ringing

1960
×
Edit this entry