Sort by
  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Choose Love

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Nimona

    ★★★★

  • The Flash

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Queen Charlotte: A Bridgerton Story

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Watching and Dreaming

  • Tiny Beautiful Things

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • boygenius: the film

  • Renfield

    ★★★

  • Mae Martin: SAP

    ★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • Miley Cyrus - Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★

  • Femme

    ★★★★

  • Reality

    ★★★½

  • Creed III

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Somebody I Used to Know

    ★★½

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • For The Future

  • Fremont

    ★★★

  • Missing

    ★★★★

  • You People

    ★★½

  • Babylon

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★★★★

  • Strange World

    ★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Thanks to Them

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Heathers: The Musical

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★½

  • My Policeman

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • What's Love Got to Do with It?

    ★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★