• The Valet

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • Father Stu

    ★★

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Deep Water

    ★★

  • Rescued by Ruby

    ★★★

  • Better Nate Than Ever

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Rooney

    ★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

  • Home Team

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The Royal Treatment

    ★★

  • The Wall: Climb For Gold

    ★★★★

  • Save the Cinema

    ★★★★

  • Scream

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Death to 2021

  • A Journal for Jordan

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • A Christmas Number One

    ★★

  • Single All the Way

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Anything Goes

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Father Christmas Is Back

  • Operation Mincemeat

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • The Phantom of the Open

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • Diana: The Musical

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Falling for Figaro

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★★

  • My Son

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★